13 październik 2020

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem środków odurzających

fot. KPP w Sztumie
Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 29-letniego pasażera. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do wypadku drogowego doszło w piątek 9 października br. na drodze wojewódzkiej W515 niedaleko miejscowości Litewki (Gm. Dzierzgoń). Kierujący samochodem osobowym na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniósł pasażer osobowego renault, 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu malborskiego. Kierujący 30-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego oraz drugi pasażer, 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiat malborskiego, zostali przewiezieni do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący był po użyciu alkoholu oraz narkotyków. Ponadto po sprawdzeniu 30-latka w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się jednocześnie pod wpływem środków odurzających podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu