19 listopad 2021

FUNKCJONARIUSZE ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER HAZARDOWYCH

fot. KPP w Sztumie
Wczoraj sztumscy kryminalni w lokalu na terenie miasta Dzierzgoń zabezpieczyli 6 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 72 tys. złotych oraz klika tysięcy złotych gotówki z tego nielegalnego procederu. Właścicielowi lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
REKLAMA

Wczoraj policjanci z sztumskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w lokalu na terenie Dzierzgonia zabezpieczyli 6 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi zabezpieczyli kilka tysięcy złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 72 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu