22 listopad 2021

KIEROWAŁ POJAZDEM NIEDOPUSZCZONYM DO RUCHU, BEZ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA ORAZ OBOWIĄZKOWEGO UBEZPIECZENIA OC

fot. KPP w Sztumie
W minioną sobotę patrol policji zatrzymał kierowcę osobowego daewoo. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wobec 32-latka sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.
REKLAMA

W miniony weekend policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli osobowego daewoo, którego kierujący najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało zatrzymane do kontroli. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna wcześniej był zatrzymywany przez funkcjonariuszy, za kierowanie pojazdem bez uprawnień. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że osobowy daewoo nie posiadał aktualnych badań technicznych, ponieważ wcześniej miał zabrany dowód rejestracyjny oraz nie posiadł obowiązkowego ubezpieczenia OC. Osobowy daewoo został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu funkcjonariusze odstąpili od wystawienia mandatów karnych, tylko sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. 32-latowi grozi kara grzywny do 5 tys. złotych.

32-latek poniesie też karę finansową, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, za kierowanie autem bez aktualnego ubezpieczenia OC.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu