12 październik 2020

Nie zakrywał ust i nosa. Odpowie teraz przed sądem

fot. KPP w Sztumie
Wczoraj policjanci sztumskiej jednostki postanowili wylegitymować mężczyznę, który nie stosował się do wprowadzonych obostrzeń dotyczących zakrywania ust i nosa. Mężczyzna na samym początku zaczął używać słów niecenzuralnych oraz podał nieprawdziwe dane osobowe. Za popełnione wykroczenia 25-latek odpowie teraz przed sądem.
REKLAMA

Wczoraj rano policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miasto na jednej z ulic zauważyli osobę która nie stosowała się do nowych obostrzeń dotyczących zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Mundurowi postanowili wylegitymować mężczyznę. Już na samym początku podjętej interwencji mężczyzna zachowywał się arogancko i opryskliwie w stosunku do funkcjonariuszy używając jednocześnie słów niecenzuralnych. Ponadto 25-latek podał nieprawdziwe dane osobowe. Mężczyznę przewieziono do sztumskiej jednostki gdzie ustalono jego dane personalne. Okazało się też, że mieszkaniec Sztumu jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Mężczyznę doprowadzono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia.

 

Niedługo 25-latek za popełnione wykroczenia jakich dopuścił się w trakcie interwencji m.in. nie zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do podania danych osobowych oraz używania słów nieprzyzwoitych odpowie teraz przed sadem. Grozi mu za to wysoka kara finansowa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14993
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu