2 październik 2020

Odpowiedzialność karna nieletnich. Policjant spotkał się z młodzieżą

fot. KPP w Sztumie
Policjant Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkał się wczoraj z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich to niektóre tematy, na które młodzież rozmawiała z funkcjonariuszem.
REKLAMA

Wczoraj Szkołę Podstawową w Dzierzgoniu odwiedził policjant profilaktyki społecznej. Funkcjonariusz wspólnie z młodzieżą rozmawiał na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. St. sierż. Paweł Łyko na podstawie przygotowanej prezentacji omówił kto to jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Policjant wytłumaczył co oznacza określenie czyn karalny omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego, czy wykroczeń.

Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjant również poinformował uczestników spotkania co to jest demoralizacja przedstawiając jednocześnie jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej.


Funkcjonariusz podał przykłady z pracy policjantów powiatu sztumskiego obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadza do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
15665
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu