16 wrzesień 2022

Oszustwo „Na akcje Orlenu”. mieszkaniec powiatu stracił 5 tysięcy złotych

zdjęcie: Oszustwo „Na akcje Orlenu”. mieszkaniec powiatu stracił 5 tysięcy złotych / fot. KPP w Sztumie
fot. KPP w Sztumie
Pomimo ciągłych ostrzeżeń Policji nadal są osoby, które skuszone ofertą szybkiego zysku dają się oszukać. Tak również było tym razem. Mieszkaniec powiatu znalazł ofertę zakupu akcji „Orlen” w Internecie. Za namową rzekomego konsultanta umożliwił oszustowi dostęp do danych kont bankowych. Mieszkaniec powiatu, zanim się zorientował, stracił 5 tysięcy złotych.
REKLAMA

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się głównie w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych. Zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek oraz projekty inwestycyjne.

Ofiarą takiej właśnie manipulacji padł mieszkaniec powiatu sztumskiego. Mężczyzna znalazł w Internecie ofertę zakupu pakietu akcji spółki "Orlen". Inwestycja miała zakończyć się dużym zyskiem w krótkim czasie. Niestety za namową rzekomego konsultanta mężczyzna umożliwił oszustowi dostęp do danych bankowych i stracił 5 tysięcy złotych.

Sztumska policja apeluje o rozsądek i ostrożność. Jeżeli chcemy inwestować, poczytajmy najpierw, w jaki sposób to zrobić bezpiecznie. Koncern Orlen na swojej stronie również udostępnił „ostrzeżenie przed oszustami”, czyli w jaki sposób inwestować, by nie dać się oszukać. Jednocześnie ostrzegamy, by pod żadnym pozorem nie instalować programów, o które proszą nas nieznajomi ani podawać im loginów i haseł do bankowości internetowej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sztum
12.9°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu

kiedy
2022-10-23 18:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany