7 styczeń 2021

Policjanci prewencji zatrzymali dwóch podejrzanych sprawców licznych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem

fot. KPP w Sztumie
W miniony wtorek policjanci prewencji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Kradzieże miały miejsce od początku listopada do końca grudnia 2020 roku. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.
REKLAMA

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Pierwszy zatrzymany, 20-latek pod koniec grudnia 2020 roku dopuścił się dwóch kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Sztumu. Podejrzany w tym, czasie dokonał kradzieży dokumentów wraz z kartą kredytową, którą później płacił w sklepach za zakupy. Ponadto mężczyzna dokonał kradzieży kosmetyków w jednej z placówek handlowych w Sztumie. Drugi zatrzymany, 34-latek w okresie od początku listopada do połowy grudnia 2020 roku dopuścił się kilku kradzieży w Sztumie na łączną kwotę ponad 1,5 tyś zł. Mężczyzna dodatkowo pod koniec grudnia 2020 roku dokonał włamania do budynku z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 8 tyś zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia z budynku, które przekazano właścicielowi.


Zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy powiatu sztumskiego przyznali się do winy oraz złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Niedługo za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 34-latek w związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, kara może być zwiększona do 15 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu