reklama
kategoria: Na Sygnale
12 grudzień 2025

Policjanci uczą młodzież o hejcie i bezpiecznym internecie

zdjęcie: Policjanci uczą młodzież o hejcie i bezpiecznym internecie / fot. KPP w Sztumie
fot. KPP w Sztumie
Sztumscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Bągarcie, przeprowadzili zajęcia o hejcie, przemocy rówieśniczej i zasadach bezpiecznego korzystania z internetu, przypominając o konsekwencjach prawnych i możliwościach wsparcia.
REKLAMA

Policjanci rozmawiali z uczniami o hejcie i bezpieczeństwie w sieci

W Szkole Podstawowej w Bągarcie sztumscy policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami. Tematem spotkania był hejt, przemoc rówieśnicza oraz odpowiedzialne korzystanie z internetu i mediów społecznościowych.

Funkcjonariusze wyjaśnili, czym jest hejt i jak odróżnić go od konstruktywnej krytyki. Zwrócili uwagę na konsekwencje prawne i emocjonalne agresji słownej oraz przemocy psychicznej w sieci. Podkreślili, że w internecie nie ma pełnej anonimowości i publikowanie obraźliwych komentarzy lub zdjęć bez zgody może skutkować odpowiedzialnością karną.

  • zasady bezpiecznego publikowania zdjęć i treści
  • rozpoznawanie hejtu i reagowanie na przemoc rówieśniczą
  • gdzie szukać pomocy: nauczyciele rodzice pedagog szkolny Policja

Zawsze warto reagować na przemoc zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym

- policjanci

Spotkanie miało charakter profilaktyczny i wpisuje się w działania sztumskiej Policji na rzecz budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego.




źródło informacji: KPP w Sztumie / policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sztum
3.4°C
wschód słońca: 05:07
zachód słońca: 20:14
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu

kiedy
2026-05-11 19:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-05-14 18:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-05-14 20:15
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-10-11 18:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany