Sieć pomocy pokrzywdzonym
Rozboje, przemoc domowa, kradzieże, oszustwa, groźby, znęcanie się, uchylanie od płacenia alimentów, wypadki drogowe... W Polsce co roku ofiarami przestępstw pada 200 tys. osób! To może być każdy z nas. Wszyscy pokrzywdzeni mogą liczyć na pomoc Funduszu Sprawiedliwości. Wystarczy zgłosić się do jednego z miejsc świadczenia pomocy. Lista placówek dostępna jest na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości.
Realizacja projektu „Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw” została zainicjowana podpisaniem umowy o dofinansowanie pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości i Komisją Europejskiej. Ideą, która przyświecała powstaniu projektu skierowanego do ofiar przestępstw, była chęć stworzenia zintegrowanego systemu pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.
Działalność Sieci jest możliwa dzięki odbywającej się na wielu poziomach współpracy pomiędzy instytucjami zajmującymi się pomocą osobom pokrzywdzonym. Ich celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia ofierze przestępstwa oraz przywrócenie jej do stanu emocjonalnego sprzed traumatycznego wydarzenia.