22 wrzesień 2022

Spotkanie policjanta z dziećmi o prawidłowych zachowaniach na drodze

zdjęcie: Spotkanie policjanta z dziećmi o prawidłowych zachowaniach na drodze / fot. KPP w Sztumie
fot. KPP w Sztumie
W ramach działań profilaktycznych dzielnicowego sztumskiej komendy odwiedzili uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz w jej okolicy. Takie sam temat poruszył policjant z dziećmi w Dzierzgoniu.
REKLAMA

Na początku każdego spotkania funkcjonariusze omawiali czym zajmuje się policjant oraz jakie są jego główne zadania. W każdej z grup przedstawiono i omówiono znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz przepisy, które dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci również chętnie wzięły udział w ćwiczeniach, które polegało na przejściu przez przejście dla pieszych, gdzie należało się rozejrzeć i sprawdzić, czy nadjeżdża samochód.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem oraz to, że pojazdom uprzywilejowanym trzeba ustąpić pierwszeństwa nawet kiedy mamy zielone światło.

Grupa odwiedzających mundurowych w ich pracy miała okazję usiąść za kierownicą W czasie prowadzonych zajęć dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane spotkaniem z policjantami.

Pamiętajmy, codziennie musimy dawać naszym dzieciom dobry przykład i jak najlepszy wzór do naśladowania. Często na zajęciach z dziećmi słychać „a moja mama przechodziła ze mną na czerwonym świetle”. Mimo takiego małego wieku dzieci wszystko widzą i słyszą co się dzieje wokół nich. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich i kształtujmy właściwą postawę u naszych dzieci już od najmłodszych lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sztum
12.9°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu

kiedy
2022-10-23 18:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany