21 wrzesień 2022

Tymczasowy areszt dla 46-latka za rozbój

zdjęcie: Tymczasowy areszt dla 46-latka za rozbój / fot. KPP w Sztumie
fot. KPP w Sztumie
Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 46-letni mieszkaniec powiatu. Policjanci zatrzymali go do sprawy rozboju na trzech mieszkańcach Sztumu. Mężczyzna podejrzany jest też o niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Pod koniec sierpnia na ternie Sztumu doszło do rozboju. Z ustaleń kryminalnych wynika, że pokrzywdzonych zostało trzech mężczyzn. Okazało się, że 46-latek pobił wszystkich mężczyzn zabierając im ich rzeczy. Pierwszemu z poszkodowanych ukradł pieniądze oraz telefon komórkowy, drugiemu mieszkańcowi powiatu zabrał paczkę tytoniu a ostatniemu z pobitych ukradł 40 zł. Policjanci przez kilka dni prowadzili dochodzenie w tej sprawie. Wytypowali podejrzanego 46-letniego mieszkańca Sztumu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju i pobicia.

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Będzie on także odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sztum
14.3°C
wschód słońca: 06:36
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu

kiedy
2022-10-23 18:00
miejsce
Sztumskie Centrum Kultury, Sztum,...
wstęp biletowany