2 październik 2020

Pomorskie: 228 nowych zakażeń SARS-CoV-2, większość to drobne ogniska

W piątek w woj. pomorskim zanotowano 228 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Większości z nich związana jest z niewielkimi ogniskami – rodzinnymi lub tymi powiązanymi z zakładami pracy.
REKLAMA

O aktualnej sytuacji związanej z pandemią w regionie pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny poinformował na swojej stronie internetowej. Podano tam, że w piątek w regionie stwierdzono 228 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Z raportu zamieszczonego na stronie wynika, że ostatniej doby w regionie przybyło 10 nowych ognisk, w sumie jest ich 80. Większość nowych ognisk to niewielkie, kilkuosobowe ogniska związane głównie z zakładami pracy.

Pozostałe przypadki zakażeń SARS-CoV-2, które zanotowano ostatniej doby, to niewielkie ogniska rodzinne lub kolejne zakażenia w ogniskach wykrytych przez sanepid już przed kilkoma tygodniami lub kilkunastoma dniami.

W piątek najwięcej, bo 53 nowe zakażenia koronawirusem, zanotowano w Gdańsku, na kolejnym miejscu – z 25 przypadkami – znalazła się Gdynia, a dalej – powiat pucki z 19 przypadkami, powiat słupski z 18, powiat starogardzki z 17, powiaty kartuski i wejherowski z 15, powiat kościerski z 11 i powiat nowodworski z 10 przypadkami. W pozostałych powiatach w regionie zanotowano poniżej 10 nowych przypadków.

Duży w ostatnich dniach wzrost liczby potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 sprawił, że od soboty powiat kartuski i Sopot są w czerwonej strefie, a tym samym zaczną w nich obowiązywać liczne obostrzenia związane z pandemią.

Z kolei do strefy żółtej od soboty trafią miasta Gdańsk i Gdynia oraz powiaty bytowski, kościerski, nowodworski, gdański, pucki, słupski i wejherowski. (PAP)

Autor: Anna Kisicka

aks/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14993
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sztumiu